10286ec49872427bdd3de396747dbbb6_600x460

Резултати от Националния ученически конкурс, посветен на 180-та годишнина от рождението на Васил Левски

by / No Comments / 226 View / май 12, 2017

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА ЕСЕ

До ІV клас:

Първа награда – Лия Ивайлова Арнаудова, НУ „Христо Ботев”, гр.Плевен, „Есе за Васил Левски”

Втора награда – Мария-Магдалена Стоянова Иванова, ОУ „Христо Смирненски”, гр. Карнобат, „”Той живее в мен”

Трета награда – Росица Мирославова Петкова, СУ „Пейо Яворов”, Плевен, „Писмо до Левски”

 

От V до VІІ клас

Първа награда – Мария Росенова Ангелова, ОУ „Любен Каравелов”, гр.Попово, „Пред портрета на Апостола”

Втора награда – Ива Цветомирова Иванова, ОУ „Иван Вазов”, гр.Видин, „Народе????Забрави ли заветите на Левски?”

Трета награда – Петър Николов Трифонов, СУ „Св.Климент Охридски”, гр.Добрич, „Моят Левски”

 

От VІІІ до ХІІ клас

Първа награда – Есе на 105 ученици 12 клас на НГХНИ „Константин Преславски”, гр.Варна: „Седем педи ме делят от моя Апостол”

Втора награда – Виктория Джонева, СУ „Васил Левски”, гр.Велинград, „Помним те, Апостоле!”

Трета награда – Решиде Събинова Дурльова, СУ „Васил Левски”, гр.Велинград, „Живеем в земята на Левски”

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА СТИХОТВОРЕНИЕ

Група до ІV клас:

Първа награда – Светослав Антонов Александров, ОУ „Паисий Хилендарски”, гр.Кюстендил, за стихотворението „Левски“

Втора награда – Мартин Емилов Красимиров, ОУ „Христо Ботев”, с.Горни лом, обл. Видин, за стихотворението „Дяконът Левски“

Трета награда – Фергюл Лятиф, СУ „Никола Вапцаров”, гр.Айтос, за стихотворението „Васил Левски“

 

Група от V – VІІ клас:

Първа награда – Александра Пламенова Николова, ОУ „Елисавета Багряна”, гр.Сливен, за стихотворението „Дяконът“

Втора награда – Анелия Господинова Атанасова, ОУ „Св.Паисий Хилендарски”, с. Стоил войвода, обл.Сливен, за стихотворението „Апостоле, за мен си ти България!“

Трета награда – Есил Айханова Шукриева, СУ „Ангел Каралийчев”, гр.Стражица, за стихотворението „Разговор с моята малка сестричка“

 

Група от VІІІ до ХІІ клас:

Първа награда – Браян Мирославов Миков, СУ „Георги Бенковски”, гр.Тетевен за стихотворението „Затуй ли, Апостоле“

Втора награда – Ивет Маринкова, ПГ „Пейо Яворов”, гр.Петрич за стихотворението „Вечност“

Трета награда – Любомир Александров Георгиев, НЧ „Съзнание 1894”, с.Асеновци, общ.Левски, за стихотворението „Пред паметника на Апостола“

 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА РИСУНКИ

Група до ІV клас:

Първа награда – Деница Динева – 4 клас, НУ „Любен Каравелов”, гр.Нова Загора

Втора награда – Ванеса Кьосева – 4 клас, НУ „Любен Каравелов”, гр.Нова Загора

Трета награда – Юлиан Решовски – 1 клас, 145 ОУ „Симеон Радев”, гр.София

 

Група от V – VІІ клас:

Първа награда – Веселина Димитрова – 7 клас, 159 ОУ „Васил Левски”, гр.София

Втора награда – Румена Борисова – 7 клас, ОУ „Отец Паисий”, гр.Видин

Трета награда – Даниел Венцов – 7 клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Брегово

 

Група от VІІІ до ХІІ клас:

Първа награда – Марти Савов – 11 клас, ФСПГ „Васил Левски”, гр.Монтана

Втора награда – Мерджан Мюхмюнова – 11 клас, ПГСС „Никола Вапцаров”, гр.Левски

Трета награда – Александра Рашева – 10 клас, ПГ „Ген. Владимир Заимов”, гр.Сопот

 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА МУЛТИМЕДИЙНА ПРЕЗЕНТАЦИЯ

Група до ІV клас:

Първа награда – Наградата ще бъде обявена по-късно поради технически причини

Втора награда – Мариана Ангелова, Българско образователно студио „Родолюбче”, гр.Торонто, Канада, за презентация за делото на Васил Левски

Трета награда – Даниел Киров, Българско образователно студио „Родолюбче”, гр.Торонто, Канада, за презентация за живота и делото на Васил Левски

 

Група от V – VІІ клас:

Първа награда – Александър Ивов Вълчановски, ОУ „Цветан Спасов”, гр.Плевен, за презентацията „Васил Левски в думи и кадри”

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при СУ „Константин Константинов”, гр.Сливен, за презентацията „Род на герои”

Трета награда – Цвета Диловска, СУ „Васил Левски”, гр.Правец, за презентацията „144 години безсмъртие”

Трета награда – Димитър Карабаджаков, ОУ „Даскал Димитри”, гр.Кюстендил, за презентацията „Васил Левски – 180 години от рождението му”

 

Група от VІІІ до ХІІ клас:

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” , СУ „Васил Левски”, гр.Опака, за презентацията „Левски – най-ясната загадка”

Втора награда – Николена Стоянова, СУ „Христо Ботев”, гр.Айтос, за презентацията „Васил Левски”

Трета награда – Ахинора Станчева, ПЕГ, гр.Варна, за презентацията за живота и делото на Левски

Трета награда – Димитър Георгиев, ПГМЕТ, гр.Пазарджик, за презентацията „Васил Левский”

 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА ЕТНОГРАФСКИ КЪТ В УЧИЛИЩЕ

До ІV клас:

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” при ДГ „Крилатко”, гр.Варна

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при ОУ „Никола Вапцаров”, с.Ябланово, обл.Сливен

Трета награда – Клуб „Млади възрожденци” при ЧДГ „Веселото гардже”, гр.София

 

От V до VІІ клас

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” при ОУ „Любен Каравелов”, гр.Попово

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при НЧ „Съзнание 1894”, с.Асеновци, Общ. Левски

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при СУ „Св Св. Кирил и Методий”, гр.Брегово

Трета награда – Клуб „Млади възрожденци” при СУ „Крум Попов”, гр.Левски

Трета награда – Клуб „Млади възрожденци” при ОУ „Цветан Спасов”, гр.Плевен

 

От VІІІ до ХІІ клас

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” при ПГСС „Никола Вапцаров”, гр.Левски

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при СУ „Никола Вапцаров”, гр.Силистра

 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКА ДЕЙНОСТ

Първа награда – Дарина Цветанова, ОУ „Цветан Спасов”, гр.Плевен, за „По стъпките на Левски в Плевенския край, по друми, изпълнени със спомени и думи”

Втора награда – Марчела Драганова и Мария Георгиева, Национална Априловска гимназия, гр.Габрово, за „Васил Левски в Габрово. Ножчето на Васил Левски”.

Трета награда – Микаела Георгиева, Деница Стефанова и Силвия Стефанова, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Брегово, за „Предание за посещението на Васил Левски в Брегово”

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНКУРСА ЗА СОЦИАЛНА ДЕЙНОСТ

До ІV клас:

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” при СУ „Никола Вапцаров”, гр.Айтос

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при НУ „Христо Ботев”, гр.Плевен

Трета награда – Клуб „Млади възрожденци” при ОУ „Христо Ботев”, гр.Кюстендил

 

От V до VІІ клас

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” при ОУ „Христо Ботев”, с.Енина

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при ОУ „Елисавета Багряна”, гр.Сливен

Трета награда – Клуб „Млади възрожденци” при СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр.Брегово

 

От VІІІ до ХІІ клас

Първа награда – Клуб „Млади възрожденци” при ПГПЗЕ „Захарий Стоянов”, гр.Сливен

Втора награда – Клуб „Млади възрожденци” при ПМГ „Св. Климент Охридски”, гр.Силистра

Трета награда – Клуб „Млади възрожденци” при ПГ „Ген. Владимир Заимов”, гр.Сопот

 

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА за ОУ „Д-р Петър Берон”, гр.Плевен, за макета на къщата на Васил Левски